Eğitimin Konusu

  • CE Markası , CE Markalama , CE İşareti , CE Belgesi , CE Belgelendirme hangi tabir doğrudur!

  • Nedir CE işareti ! Tüketiciler nelere dikkat etmeli ! üreticilerimiz nelere dikkat etmeli !

  • CE İşareti Taşıması Zorunlu Ürün Guruplarına Ait Direktifler, CE yi hangi ürünlerde almalıyız?

  • CE İşareti Fransızca "Conformité Européenné" kelimelerinin baş harflerinden oluşmuştur. Anlamı ise "Avrupa’ya Uygunluk" u ifade etmektedir.

  • CE işareti, bir ürün ya da ürün grubunun, Avrupa Birliği'nin Sağlık, Güvenlik, Çevre ve Tüketicinin Korunması konusunda oluşturulmuş olduğu ürün direktifleri olarak bilinen temel şartlarına uygun olduğunu gösterir. Ürün direktifleri; hangi ürünün ne tür temel şartları karşılaması gerektiğini ve/veya hangi performans seviyesinde olması gerektiğini belirler. CE işareti, ürünün herhangi bir uygunsuzluk durumunda, üretici firma tarafından koşulsuz geri çekileceğinin göstergesidir. CE işareti bir kalite işareti değildir, ürünün ilgili direktiflerce belirlenen tüm şartlara uygun olarak üretildiğini ve kontrol edildiğini gösterir.

  • Dış ticaretimiz açısından, bu işareti taşıması gerektiği halde taşımayan ürünün Avrupa Birliği üyesi ülkelere ihracatı mümkün değildir. İç pazarımız açısından ise, mevzuat uyumu tamamlanmış ve zorunlu uygulamaya girmiş, ürün yönetmelikleri kapsamına giren ürünlerden CE İşareti taşıması gerektiği halde taşımayan ürünlerin ülkemiz piyasasına sürülmesi de mümkün bulunmamaktadır.

Süre

Eğitimin süresi 1 gün (8 saat) olarak belirlenmiştir.

Eğitimin Hedefi

Bu seminerlerde, CE İşaretlemesine tabi olan ürünlerle ilgili tüm yasal mevzuat ve teknik gereklilikler ele alınarak katılımcılara sunulacaktır. Örn.Katılımcılar, kendi ürünleri için geçerli olacak CE İşaretleme yöntemlerini ve ilgili süreçler, “onaylanmış kuruluş” seçimi ve bu kuruluşlardan hizmet alımı, teknik dosya hazırlama konularında pratik uygulama örnekleri ile bilgi sahibi olacaklardır.

 

 

Site Bilgileri

Kullanıcılar
6342
Makaleler
341
Makale Görünüm Sayısı
1936044

Kimler sitede

68 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi